Tuvale Fotoğraf Baskı

Tuvale Fotoğraf Baskı

Tuvale fotoğraf baskı, tuvale fotoğraf transferi anlamına da gelmektedir. Resim yapımında kullanılan tuvale dijital olarak yapılan baskılardır. Şimdi ki adı ise kanvas baskı olarak geçmektedir. Kanvas kelimesi İngilizceden gelmektedir ve tuval anlamını taşımaktadır.
Kanvas baskı ile kanvas tablo…

Tuvale fotoğraf baskı, tuvale fotoğraf transferi anlamına da gelmektedir. Resim yapımında kullanılan tuvale dijital olarak yapılan baskılardır. Şimdi ki adı ise kanvas baskı olarak geçmektedir. Kanvas kelimesi İngilizceden gelmektedir ve tuval anlamını taşımaktadır.

Kanvas baskı ile kanvas tablo terimleri birbirinden farklı iki terimdir. Tuvale fotoğraf baskı ise Kanvas baskı demektir. Genelde bu iki terim birbirleri ile karıştırıldığından dolayı alışveriş sırasında bazı sorunlar yaşanmaktadır. Tuvale Fotoğraf Baskı Kanvas tablo yapımında en önemli nokta tuvalde kullanılan bezin kalitesidir. Tuvale Fotoğraf Baskı Daha sonra tuvale baskı yapılacak resmin çözünürlüğü ve kalitesi önem taşımaktadır.

Tuvale Fotoğraf Baskı Nasıl Yapılır?

Dijital Tuvale Fotoğraf Baskı  ile yapılan makinelerin de bez ve türevli yüzeyler üzerine uygulanan bir çoğaltma durumu söz konusudur. Tuvale Fotoğraf Baskı Makinelerin her birinde farklı türde mürekkep bulunmakta ve kullanılacak olan bez yüzeylerin mürekkebi üzerinde sabitleyebilmesi için kimyasal bir sıvı zemin üzerine sürülmektedir. Baskının temiz ve güzel çıkması, tuvale aktarılması için önemlidir.

Tuvale Fotoğraf Baskı Aşamaları

Tuvale Fotoğraf Baskı  yapılmadan önce dijital ortamda yani bilgisayar ortamında görsel seçilerek, ölçüleri ayarlanır. Tuvale Fotoğraf Baskı  için istenen boyutlara getirilir. Baskıya hazır hale gelen resim tuval bezinin rulo halinde bulunduğu yazıcıya gönderilir. Daha sonra baskı tamamlanır.

Tuvale Fotoğraf Baskı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvale fotoğraf baskı için kaliteli bir tuvale sahip olmak istiyorsanız, boyanın yüzeye iyice sabitlenmesi, Tuvale Fotoğraf Baskı  tuval bezinizin %100 pamuklu ve homojen bir yüzeye sahip olması gerekmektedir. Böylece renk atması ve dökülme gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Tuvale Fotoğraf Baskı  Ayrıca kullanılan kartuşlarında %100 orijinal olması ve en iyi kalitede olması önemlidir.

Tuvale Fotoğraf Baskı Malzemeleri

Öncelikle elinizde baskı yapabilmeniz için yazıcı bulunmalıdır. Bu yazıcılar diğer yazıcılardan farklıdır. Kullanacağınız bezlerin %100 pamuklu olmasına dikkat etmelisiniz. Yazıcı için kartuşlar kaliteli olmalıdır. Tuvale Fotoğraf Baskı  Piyasada açık halde bu kartuşlardan bulabilirsiniz. Görseli bilgisayardan tuvale aktardıktan sonra çıktıyı düz ve geniş bir alana sererek kıvrılma ve katlanmalardan uzak tutmalısınız.

Tuvale fotoğraf baskı yapılırken bezin gergin ve rulo şeklinde sarılı olması gerekmektedir. Tuvale Fotoğraf Baskı  Resim kuruduktan sonra koruyucu maddeyi üzerine sürerek kaliteli, parlak ve yıpranmayan bir tabloya sahip olabilirsiniz.

Tuvale Fotoğraf Baskı

Kaynak Etiketler : dijital baskı tuval, fotograf tuval, tuval fotograf, tuval fotograf baskı, tuvale fotograf baskı, tuvale fotograftan baskı Tanıtım Yazıları

You can leave a response, or trackback from your own site.